• Projenizi Öne Çıkartmak veya yayınlatmak için

Emlak Konut Saraçoğlu

YENI PROJE

Ankara / Çankaya

Proje Bilgileri

 • Yapımcı FirmaEmlak Konut GYO
 • Proje TipiDaire, Dükkan
 • Konut Sayısı435
 • Arsa Alanı120000 m2
 • Konut Tipleri
 • Metrekare Alanı0 - 0 m2
 • Teslim TarihiAralık 2021
 • Satış Durumu% 0,00 Satıldı

Proje Hakkında

Emlak Konut Saraçoğlu projesi 120 bin metrekare alan üzerine içerisinde 435 lojman bulunacak şekilde yeniden tasarlanıyor. Tarihi dokusu ile bilinen Türkiye'nin ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi yeniden restore edilecek. Emlak Konut GYO imzası ile gelecek nesillere kazandırılacak olan Emlak Konut Saraçoğlu projesi Türk evi konsepti ile inşa edilecek.

Ödeme Seçenekleri

Emlak Konut Saraçoğlu projesinde ödeme koşulları henüz belli değil.

Editörün Yorumu

Saraçoğlu Mahallesi tekrardan yaşama kazandırılıyor!

Türkiye tarihinin ilk toplu konut projesi olarak hayata geçirilen Çankaya Kızılay bölgesinde bulunan Saraçoğlu Mahallesi özgün konsepti korunacak şekilde projelendirilip tekrardan yaşama kazandırılıyor. Geleneksel Türk evi konseptinde tasarlanmış konutların yapılarının bozulmadan yine Türk evi konseptinde inşa edileceği proje 120 bin metrekarelik alan üzerinde hayat bulacak. Yarım asrı geçkin ağaçları ile gelecek nesillere miras bırakılması hedefi ile Emlak Konut Saraçoğlu projesinde yerini alacak 250 tescilli ağaç ile doğayla iç içe bir yaşam sunuluyor. Tek bir tuğlası ve yeşil alanı yerinden kaldırılmayacak şekilde düzenlenecek olan Emlak Konut Saraçoğlu projesinde toplamda 435 lojman bulunucak. Emlak Bank Güvencesi ile ilk olarak yaşama kazandırılan Saraçoğlu Mahallesi, şimdi ise Emlak Konut GYO tarafından geleceğe miras bırakılılmak üzere inşa edilecek. 3 kattan yüksek olmayacak şekilde projelendirilecek olan Emlak Konut Saraçoğlu projesi içerisinde müze, alışveriş, turizm ve sosyal donatı alanları ile Ankara halkının kullanımına sunulacak.

Basın toplantısında Saraçoğlu Mahallesi projesi için görüşlerini belirten T.C Maliye Bakanı Sayın Naci Ağbal, geçmişten geleceğe taşımak istediğimiz Saraçoğlu projesi için geçtiğimiz yıl 7 Mart’ta Bakanlar Kurulu kararı yayınlanmıştı. Geçen bir yıllık bu süre zarında proje üzerinde büyük bir titizlikle çalışıldı. Burası bir sit alanı, korunarak geleceğe taşınacak. Tek bir tuğlası yerinden kalkmayacak. Yeşil alanları ve ağaçları korunacak. 1940’lı yıllarda bu projeye Emlak Bank imza atmıştı. Bugün ise Emlak Konut GYO üstleniyor. Emlak Konut, bu projeye sosyal sorumluluk projesi olarak baktı, millet borcu olarak baktı ve çok çalıştı. Önümüzdeki dönemde ilgili firmalar, tüm hususlara dikkat ederek projeyi inşa edecek. Ankara’nın yoğunluğu ve koşuşturması içerisinde yaklaşık 120.000 metrekarelik alanda çınar ve kestane ağaçlarıyla çevrelenmiş doğal klima etkisiyle yemyeşil dokusuyla ön plana çıkmaktadır. İçerisinde 435 lojmanın yanı sıra 250 adet de tescilli anıt ağaç bulunmaktadır. Sayın genel müdürümüzden süreci yakınan takip ettik. Emlak Konut projenin her bir detayını hassasiyetle çalıştı. Son 1 yıldır tüm sosyal kesimlerin görüşlerini dikkate alarak bu projeyi hazırladı. Bu çalışmalarından ötürü kendilerine teşekkür ediyorum. Eskiden Saraçoğlu Mahallesi dendiğinde akla kamu lojmanları gelirdi. Cumhuriyet tarihine tanıklık etmiş bir alan. Bu anıları unutmadan onlara değer vererek projenin etrafındaki duvarları kaldıracağız ve Ankara’yı Saraçoğlu ile buluşturacağız. Gece gündüz yaşayan yemyeşil bir alanı halkımıza sunacağız. dedi.

Proje Tipi

 • Daire
 • Dükkan

Site Özellikleri

Bina Özellikleri

Konut Özellikleri

İnşaat Teknikleri

1 Yorum

 • user avatar image

  Nesrin Uyanık Ottekin

  Ankara Saraçoğlu lojmanları restorasyon projesinde yeralan dükkan ve konutlardan almak istiyorum. Bu konuda bilgi alabilirmiyim
  13.12.2022

  Ankara Saraçoğlu lojmanları restorasyon projesindeki dükkan ve konut tan almak istiyorum. Bilgi verebilirmisiniz

Yorum Yaz

 • “Kişisel verilerimin Bilgilendirme Metni’nde yer alan bilgiler ışığında işlenmesine ve kanuni ya da hizmete ve/veya iş ilişkisine bağlı fiili gereklilikler halinde Bilgilendirme Metni’nde belirtilen kişiler ile özellikle inşaat firmaları ile paylaşılmasına ve tarafıma Ticari Elektronik İleti gönderilmesine, konu hakkında tereddüde yer vermeyecek şekilde aydınlatılmış ve bilgi sahibi olarak, açık rızamla onay veriyorum.”